...jest pusty
Strona głównaRower do rehabilitacji
Kontakt


WYPOŻYCZALNIA

KONTAKT:

WARSZAWA
887-681-030

 

Rower do rehabilitacji

Jaki powinien być rower do rehabilitacji? 

Stacjonarne rowery treningowe
są zalecane podczas rehabilitacji po urazach np. kolan. Zaletą ich jest fakt niskiego obciążania stawów podczas treningu. Jednak wybór odpowiedniej maszyny do rehabilitacji  potrafi przysporzyć kłopotów. Decydując się na kupno takowego należy kierować się innymi czynnikami niż siła pedałowania czy osiągane wyniki. Ważna jest możliwość zapewnienia komfortowej pracy lędźwi i utrzymania możliwie prostych pleców, taką właściwość mają np. rowery poziome.
Kolejnym czynnikiem jest łatwość wsiadania na rower, która jest bardzo przydatna zwłaszcza dla osób starszych, dzieci i osób będących w trakcie leczenia.
Ważna jest również możliwość nie tylko ustawienia wysokości  ale również odległości siedziska od kierownicy, wysokości i kątu nachylenia-tej ostatniej co pozwoli zachować proste plecy niezależnie od wzrostu.
Obowiązkowo rower powinien zapewniać pełną stabilizację, niezależnie od tego jaką masz podłogę w domu, oraz posiadać paski na pedałach, które nie tylko zapobiegają ześlizgnięciu stopy z pedałów, ale również sprzyjają lepszej pracy mięśni.


Przed wyborem rowerka warto jest sprawdzić kilka modeli wsiadając na nie i je testując oraz zasięgnąć porady lekarza i fizjoterapeuty którzy nakierują i zalecą odpowiedni rodzaj aktywności i obciążenie treningowe podczas rehabilitacji.

Zapraszamy do wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych. ORBISFERA.PL - Wypożyczalnia sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego 

 

...jest pusty

Przejdź do panelu Kreator
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
ZAAKCEPTUJ