...jest pusty
Strona głównaJak ćwiczyć na orbitreku by schudnąć
Kontakt


WYPOŻYCZALNIA

KONTAKT:

WARSZAWA
887-681-030

 

Jak ćwiczyć na orbitreku by schudnąć

Jak ćwiczyć na orbitreku by schudnąć

Chcesz schudnąć? Nic nie przychodzi samo, zwłaszcza jeśli pragniemy zgubić zbędne kilogramy. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta mogą spełnić Twoje marzenia o zgrabnej figurze. Jedną z najpopularniejszych maszyn do ćwiczeń jest orbitrek. To ciekawe urządzenie pozwoli zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję fizyczną. Bardzo często pojawiają się problemy związane z organizacją miejsca w mieszkaniu dla nowego „członka rodzin” – orbitreka. Koszty związane z zakupem solidnej-wygodnej maszyny również mogą stanowić problem. Z pomocą przychodzi wypożyczalnia orbitreków ORRBISFERA.PL. Wypożycza orbitrek, rower treningowy lub bieżnię na miesiąc, dwa lub trzy i ćwicz w zaciszu własnego domu.

Czym jest orbitrek?
Obecnie jedno z najbardziej obleganych maszych fitness na siłowniach. Znane jest też pod nazwą: rower eliptyczny, trenażer eliptyczny i cross-trainer. Wszechstronne urządzenie łączące funkcje steppera, bieżni i rowerka stacjonarnego. Ćwicząc na orbitreku wykonujemy ćwiczenia bardzo podobne do biegania bez obciążania stawów kolanowych. Orbitrek świetnie sprawdzi się podczas przygotować do sezonu narciarskiego lub zamiennik biegania w okresie jesienno-zimowym.

Jak ćwiczyć, aby schudnąć?
Przedstawimy kilka podstawowych zasad, jakimi należy się kierować podczas treningów na orbitreku.

- wybierz orbitrek, którego wyświetlacz łączy się bezprzewodowo z pasem telemetrycznym. Czujniki umieszczone w rączkach orbitreka potrafią przekłamywać czasami 40%! Innym rozwiązaniem jest zegarem + pas telemetryczny- w tym przypadku sami dodajemy lub zmniejszamy obciążenie. Jeśli pas telemetryczny połączymy z wyświetlaczem orbitreka, maszyna sama będzie regulowała obciążenie na kole zamachowym.

- Przedział tętna powinien wynosić 70-80% tętna maksymalnego (HR).- jest to przedział w którym spalanie tłuszczu jest najbardziej efektywne. Dodatkowy efekt to poprawa funkcjonowania układu krwionośnego i oddechowego.

-zachowanie odpowiedniej sylwetki podczas treningu.Proste plecy, uniesiona głowa, stopy płasko na pedałach, a ręce na uchwytach drążków. Podczas treningu interwałowego dopuszcza się delikatnie stawanie na palcach – łatwiej nam będzie kontrolować maszynę. Oczywiście uśmiech na twarzy jest istotnym elementem, który powinien towarzyszyć nam podczas treningów na orbitreku.

Najważniejsze fazy ćwiczeń

Każdy trening składa się z trzech faz o którym nie powinniśmy zapominać

-rozgrzewka- bardzo często zapominany element treningu. Dzięki rozgrzewce do naszych stawów wtłaczana jest maź stawowa, która zapewnia bezpieczny trening. Pozwala również na poprawę krążenia krwi oraz na rozciągnięcie mięśni. Rpzgrzewka powinna trwać ok. 10 minut.

-trening właściwy- w tej fazie nie zaczynami trenować od początku na 100%. Stopniowo zwiększamy intensywność treningu, kontrolując tętno. Jeśli nie posiadamy miernika tętna, najprostszym wykładnikiem jest pewna zasada: jeśli możesz wypowiedzieć zdanie bez zadyszki, do ćwiczysz w odpowiednim, bezpiecznym tętnie. Starajmy się utrzymać stałe tempo treningu przez 10-15 minut, jeśli odczujemy znaczne zmęczenie, zmniejszamy opór, lub prędkość na orbitreku.

-ćwiczenia rozluźniające - Ta faza pozwoli się uspokoić sercu, a mięśnie stopniowo będą mogły ochłonąć. Faza schładzania powinna trwać ok. 5 minut.

Jak często trenować na orbitreku?
3-5 treningów w tygodniu po 30-60 minut z pewnością przyniosą rezultaty w postaci utraty wagi i poprawie kondycji.
-Przykładowy trening na orbitreku:

Tydzień 1 i 2:
- liczba treningów w tygodniu-3
-faza wysiłkowa-15 sekund( trenujemy na maksymalnym tempie aby osiągnąc wymagany poziom pulsu)
-faza odpoczynku-1 minuta (schodzimy tutaj na 50-60% tętna maksymalnego)
-liczba interwałów-11 (tyle razy powtarzamy obydwie fazy treningu)

Tydzień 3 i 4:
- liczba treningów w tygodniu-3
-faza wysiłkowa-30 sekund(maksymalne tempo)
-faza odpoczynku-1 minuta (50-60% tętna maksymalnego)
-liczba interwałów-11

Tydzień 5 i 6:
- liczba treningów w tygodniu-3
-faza wysiłkowa-30 sekund( trenujemy na maksymalnym tempie aby osiągnąc wymagany poziom pulsu)
-faza odpoczynku-30 sekund (50-60% tętna maksymalnego)
-liczba interwałów-12

Tydzień 7 i 8:
- liczba treningów w tygodniu-3
-faza wysiłkowa: 30 sekund(maksymalne tempo)
-faza odpoczynku: 15sekund (50-60% tętna

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą
ORBISFERA.PL
Wypożyczalnia sprzętu fitness Warszawa

...jest pusty

Przejdź do panelu Kreator
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
ZAAKCEPTUJ