...jest pusty
Strona głównaRodzaje orbitreków
Kontakt


WYPOŻYCZALNIA

KONTAKT:

WARSZAWA
887-681-030

 

Rodzaje orbitreków

Dobrze wiemy, że to właśnie ruch jest zbawienny dla naszego zdrowia, jak i naszej sylwetki. To dzięki niemu mamy lepszą kondycję, czy też samopoczucie. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu. Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np. biegi, jazda na rowerze, rolki. Uprawianie sportu to nie tylko wysiłek fizyczny, ale i przyjemność. Poza tym sport to samo zdrowie. Nie wszyscy mają jednak czas, aby go uprawiać.  Dla tych bardziej zapracowanych osób świetną opcją jest wynajem albo zakup orbitreka do domu.

rodzaje orbitreków

 

Jaki powinien być nasz orbitrek?

Nasz dylemat spowodowany jest głównie tym, że wyróżniamy trzy rodzaje takich orbitreków, a mianowicie: orbitreki magnetyczne, elektromagnetyczne i mechaniczne. W tym artykule pokrótce wyjaśnię rodzaje orbitreków.

 

Pierwszy z nich to orbitrek mechaniczny, który jest starszego typu. Siłę oporu reguluje się w nim za pomocą hamulca. Opór dostosowuje się manualnie (pokrętło), regulacja może być płynna bądź wyrażona w stopniach.

 

Drugi rodzaj to orbitrek magnetyczny – system hamowania działa tutaj na zasadzie rozmieszczonych wokół koła zamachowego magnesów oddziałujących z różną siłą tworząc opór (hamowanie), który można regulować manualnie (pokrętło) lub elektronicznie (za pomocą przycisków na panelu komputera). Urządzenia te działają ciszej i precyzyjniej.

 

Ostatni już orbitrek to orbitrek elektromagnetyczny. W jego przypadku opór magnetyczny regulowany jest za pomocą silnika elektrycznego. Obciążenie natomiast ustawia się za pomocą wbudowanego komputera (przy użyciu przycisków na panelu komputera). Za pomocą elektroniki, która stosowana jest w droższych modelach, można wybrać program zaproponowany przez producenta lub samemu ustalić swój indywidualny program treningu. System hamowania elektromagnetycznego posiada większy maksymalny stopień oporu od systemu hamowania magnetycznego. Bez wątpienia, orbitrek tego typu jest najlepszy.

Zapraszamy do przetestowania orbitreka w dziale WYPOŻYCZALNIA ORBITREKÓW

...jest pusty

Przejdź do panelu Kreator
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
ZAAKCEPTUJ