...jest pusty
Strona głównaPrzeciwwskazania do orbitreka
Kontakt


WYPOŻYCZALNIA

KONTAKT:

WARSZAWA
887-681-030

 

Przeciwwskazania do orbitreka

Orbitrek przeciwwskazania

Podstawową zaletą orbitreków jest fakt, że może z nich korzystać większość osób. Ta szeroka grupa odbiorców od amatorów po profesjonalnych sportowców. Bez ograniczeń wiekowych i wagowych Problemy ze stawami również nie wykluczają z tej formy aktywności.

 

Istnieją jednak przeciwwskazania dla nielicznej grupy osób, którym ćwiczenia na orbitrekach nie są szczególnie zalecane, są to ludzie mający problem z krążeniem i osoby odczuwające nawet po krótkiej serii ćwiczeń cierpnięcie nóg .Specyfika wykonywania ruchu po elipsie wiąże się z trzymaniem nóg przez cały czas na podłożu. Dlatego dla osób skarżących się na mrowienie w stopach, trening na orbitreku już po 5 minutach może okazać się nie do wytrzymania. Należy również pamiętać, by przed rozpoczęciem regularnych, treningów skonsultować się z lekarzem który zaleci odpowiedni rodzaj aktywności na orbitreku i jej intensywność w przypadku różnorakich schorzeń. Często pojawiają się pytania czy orbitreki magnetyczny i elektromagnetyczne mogą niekorzystnie wpływać na działanie np. rozrusznika serca. Tutaj powinniśmy skontaktować się  lekarzem  i producentem rozrusznika. Takie informację udzieli z pewnością lekarz prowadzący. Dobrym rozwiązaniem będzie, wydrukowanie dokładnej specyfikacji maszyny.

 

Ćwiczenia na orbitreku często polecane  są osobom skarżącym się na dyskopatię. Często należy zapomnieć o typowym treningu siłowym/kulturystycznym izolującym partię jednej grupy mięśni. Polecany jest wręcz trening funkcjonalny angażujący całe łańcuchy mięśni. 

Polecamy wypożyczalnie rowerków stacjonarnych/rehabilitacyjnych 


...jest pusty

Przejdź do panelu Kreator
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
ZAAKCEPTUJ