...jest pusty
Strona głównaDługość kroku w orbitreku
Kontakt


WYPOŻYCZALNIA

KONTAKT:

WARSZAWA
887-681-030

 

Długość kroku w orbitreku

Niektóre źródła podają, że możliwość regulacji długości kroku jest głównym czynnikiem jaki powinno się brać pod uwagę podczas kupna lub wypożyczenia orbitreka. Długość kroku powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika (dla wyższego użytkownika większa długość kroku znacząco podnosi komfort i wygodę ćwiczeń – ponieważ zmniejsza przeskoki wysokości), dlatego też jeżeli z urządzenia korzysta więcej niż jeden użytkownik,  urządzenie powinno być wyposażone w możliwość zmiany długości kroku.

Nie ma co prawda opracowanej konkretnej długości kroku, jaka powinna przypadać na dany wzrost, ale podane są przybliżone wartości:
• wzrost  do 160 cm – długość kroku do 16’’ (tj. do 40,5 cm)
• wzrost  160 do 170 cm – długość kroku  16’’ do 18’’ (40,5 do 45,5 cm)
• wzrost  170 do 180 cm  –  długość kroku 18’’ do 20’’ (45,5-50,5 cm)
• wzrost powyżej 180 cm – długość kroku powyżej 20’’ (powyżej 50,5 cm)
Długość kroku ma znaczenie również dlatego, że im większa jest odległość między stopami, tym więcej mięśni aktywuje trening.
Regulacja długości kroku w orbitrekach odbywa się na jeden z trzech sposobów:
•  regulacja w postaci zmiany ustawień plastikowych stopek w płozach (dostępna w większości orbitreków,  np. w Sportop e850p, inSportline Caracas)
•  regulacja długości kroku poprzez zmiany ustawień pracy płoz – ten typ regulacji dostępny jest głównie w trenażerach profesjonalnych
•  regulacja przy pomocy mechanizmu EXT (dostępny w trenażerach Kettlera), która pozwala na bardzo płynny, wydłużony ruch przypominający szusowanie na nartach.


...jest pusty

Przejdź do panelu Kreator
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
ZAAKCEPTUJ