...jest pusty
Strona głównaCo lepiej odchudza: interwały czy trening kardio?
Kontakt


WYPOŻYCZALNIA

KONTAKT:

WARSZAWA
887-681-030

 

Co lepiej odchudza: interwały czy trening kardio?

Każdy rodzaj aktywności fizycznej sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej. Trening interwałowy ma znaczą przewagę nad kardio jeśli chodzi o szybkość z jaką spalana jest tak bardzo niechciana tkanka tłuszczowa.


Trening interwałowy – czy naprawdę odchudza lepiej niż kardio?

Przez wiele lat sądzono, że jednostajny wysiłek fizyczny  o umiarkowanym natężeniu najlepiej przyczynia się do spalania tłuszczu. Wiele badań dowodzi, że trening interwałowy o wiele szybciej dokona redukcji naszej wagi. Taki wysiłek zajmuje nam również o wiele mniej czasu. Ponieważ interwały to ekstremalnie wyczerpujący trening, który angażuje 80% mięśni ciała (dla porównania, umiarkowany wysiłek kardio tylko 40%), organizm wymaga długiego okresu regeneracji. Ogromny wpływ ma tu nie szybkość z jaką spalana jest podczas treningu tkanka tłuszczowa, lecz procesy które zachodzą w naszym organizmie od kilku do kilkunastu godzin po treningu.  Podkręcony metabolizm spala tłuszcz nawet w momencie snu!

Trening kardio – czy powinniśmy z niego całkiem rezygnować?

Wiemy już, że trening interwałowy jest o wiele skuteczniejszy od kardio i bije go na łopatki pod względem spalania tkanki tłuszczowej. OK- ale nie każdy może od samego początku porywać się na czasami ekstremalnie wycieńczające przygody treningowe. Osoby początkujące, powinny zaczynać od spokojnych treningów kardio. Wzmocnią stawy i mięśnie do dalszych potyczek-interwałów. Rzucenie się na głęboką wodę może przynieść bolesne  zakwasy, ekstremalne zmęczenie, wyczerpanie i brak motywacji do dalszych treningów. Z tego powodu osoby początkujące powinny zacząć odchudzanie od treningu kardio, a dopiero potem przejść do interwałów.

Czy orbitrek będzie dobrym rozwiązaniem do treningów kardio/interwałowych?

Oczywiście, orbitrek będzie świetnym „przyjacielem” podczas treningów kardio lub interwałowych.  Maszyny wzbogacone o owoczesne wyświetlacze, które posiadają wbudowane programy treningowe ułatwiające zmagania z pozbywaniem się tkanki tłuszczowej.  Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do wypożyczalni sprzętu fitness, która zajmuje się wypożyczaniem m.in. orbitreków

ORBISFERA.PL - Wypożyczalnia sprzętu fitness. Wypożycz orbitrek i ćwicz w zaciszu własnego domu

...jest pusty

Przejdź do panelu Kreator
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
ZAAKCEPTUJ