• Przechowalnia 0
 • Kontakt


  WYPOŻYCZALNIA

  KONTAKT:

  WARSZAWA
  887-681-030

   
  Jaki wybrać rower do rehabilitacji?


  Rowery rehabilitacyjne
  pomagają w przywróceniu sprawności po urazach i operacjach narządu ruchu. Są najbezpieczniejszą formą rehabilitacji, dlatego polecane są przez większość rehabilitantów we wspieraniu leczenia pourazowego.

   

  Najważniejszy jest wybór odpowiedniego roweru w czym pomoże dzisiejszy artykuł. Rower przeznaczony do rehabilitacji musi być niejako uszyty na miarę pod ćwiczącego, dlatego ważna jest możliwość regulacji wysokości i odległości siedziska od kierownicy oraz regulacja kąta nachylenia kierownicy. Już tylko sam brak regulacji odległości siedziska od kierownicy nie zapewni nam komfortu i utrudni proces rehabilitacji ze względu na ograniczenie zakresu ruchu jaki będziemy wykonywać. Dlatego każda część którą możemy dostosować pod siebie w rowerze rehabilitacyjnym jest tak ważna.

   

  Kolejnym ważnym parametrem na jaki należy zwrócić uwagę jest płynność ruchu i opór na najniższym poziomie obciążenia, im jest on lżejszy tym lepiej, gdyż pozwoli to nam na przyzwyczajenie się do maszyny i spokojne- stopniowe rozruszanie rehabilitowanej części ciała.

   

  Ostatnim ale również ważnym aspektem jest stabilność maszyny, dobrze jeżeli będzie posiadać szerokie, masywne stabilizatory które zagwarantują nam brak możliwości bujania się maszyny na boki i zminimalizują ryzyko upadku z maszyny podczas rehabilitacji czy w trakcie wchodzenia/schodzenia z niej.

   

  Mam nadzieję że tych kilka punktów pomoże wam w wyborze dobrego rowerka do pomocy w powrocie do pełnej sprawnośći.

  Najczęściej wybieranym rowerkiem w naszej wypożyczalni sprzętu fitness do rehabilitacji przez naszych klientów jest model BELMOND.

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.052s