• Przechowalnia 0
 • Kontakt


  WYPOŻYCZALNIA

  KONTAKT:

  WARSZAWA
  887-681-030
  marcin@orbisfera.pl

  KRAKÓW/KATOWICE
  570-207-555

  OSTRÓW MAZ.
  786-223-449

   
  Waga koła zamachowego w orbitreku

  Czy waga koła zamachowego w orbitreku ma znaczenie?

  Koło zamachowe w orbitreku podobnie jako w rowerze treningowym jest jednym z ważniejszych jego elementów gdyż reguluje całą pracę urządzenia. To właśnie od koła zamachowego zależy płynność ruchu oraz możliwość ustawienia siły oporu. Przyjęło się stwierdzenie, że im większe rozmiarowo i masowo koło tym lepiej, ponieważ zapewnia ono większą płynność treningu oraz możliwość ustawienia większego oporu.  O ile to pierwsze stwierdzenie dot. płynności treningu jest prawdziwe to większy/wyższy opór zależy nie tylko od masy koła, ale także od mocy magnesu/elektromagnesu i często urządzenia z mniejszymi kołami zamachowymi, potrafią zapewnić użytkownikowi odpowiedni poziom obciążenia.                                                                                                                      

  Warto również zwrócić uwagę, iż w ostatnim czasie część producentów zaczęła podawać zamiast masy samego koła, masę całego układu hamującego (koło, magnes/elektromagnes, konstrukcję utrzymującą), stąd zamiast 5-6-7-9 czy 12 kg mamy 16-18-20 czy 25kg.

  Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu fitness. Wypożycz orbitrek i testuj do w zaciszu własnego domu.

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
  Czas wyświetlania strony: 0.089s