Orbisfera.pl - wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i fitness do użytku domowego.

Kategorie
Promocje
Informacje
Nowości
Oferta dla firm
Polecamy
Jaki orbitrek wybrać?

Wybierając orbitrek dobrze jest zadać sobie kila pytań.
-Kto będzie na nim ćwiczył?
Tu istotna jest waga i wzrost. Orbitreki mają różą nośność czyli maksymalne obciążenie. Im cięższa osoba ćwicząca, tym orbitrek powinien być masywniejszy.
Im wyższy użytkownik, tym orbitrek powinien być większy.
-Co jeśli chce ćwiczyć cała rodzina, zarówno córka, która ma 140 cm wzrostu jak i tata, który ma 190 chce zbić wagę ze 120 kilogramów?
Tu dobry będzie orbitrek z możliwością regulacji długośći kroku. Dzięki temu każdy będzie ćwiczył w miarę komfortowo.
-Jak intensywnie planujemy ćwiczyć?
Jeśli planujemy bardzo intensywny trening dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w lepszy sprzęt. Sprzęt z niższej półki zaspokoi nasze potrzeby, jeśli ćwiczymy sporadycznie i mniej intensywnie.

Parametry techniczne orbitreków.

Nośność lub maksymalna waga użytkownika.
Producenci podają nośność orbitreka w instrukcji. Np. producent podaje max obciążenie 130 kg. Czy to oznacza, że orbitrek będzie idealny dla osoby ważącej 130 kg? Otóż nie. Każdy producent podaje max obciążenie takie, jakie uważa za stosowne. Często w opisach tanich orbitreków widzimy parametry sięgające 130 kilogramów. Później takie sprzęty rozpadają się pod użytkownikami ważącymi nie więcej niż 80 kg. Z drugiej strony bardziej asekuracyjni producenci podają niższą nośność, podczas gdy orbitrek jest w stanie wytrzymać więcej. Jak więc dobrać sprzęt do naszej wagi? Dobrze jest sprzęt odpowiednio wypróbować, sprawdzić, czy jest stabilny, nie buja się i nie skrzypi. Z reguły im sprzęt jest masywniejszy, tym bardziej będzie wytrzymały. Większość orbitreków w cenie od 1500 zł powinno dobrze radzić sobie z obciążeniem do 90 kg.

Koło zamachowe lub system zamachowy.
System zamachowy jest odpowiedzialny za kulturę pracy urządzenia. Zazwyczaj większe koło zamachowe oznacza bardziej płynne ruchy, lepszy komfort pracy urządzenia i możliwość ustawienia większego oporu magnetycznego. Na dzień dzisiejszy koło zamachowe o wadze 7 kg w orbitreku ze standardowym, magnetycznym systemem hamowania powinno gwarantować dobrą kulturę pracy i wysoki komfort treningu. Coraz częściej waga systemu zamachowego to tylko chwyt marketingowy, gdzie w praktyce koło 7 kg i 20 kg daje zbliżony standard. To czy koło zamachowe faktycznie waży tyle, ile podaje producent, to zupełnie oddzielny temat, ale producenci w tej kwestii nie zawsze trzymają się faktów.

Wszystkie parametry techniczne podane przez producentów dobrze jest sprawdzić w praktyce jeśli jest taka możliwość.

Jakiej marki orbitreki są najlepsze i czy droższy orbitrek oznacza lepszy?
Z reguły za sprzęt wyższej jakości musimy zapłacić więcej. Paradoksalnie, może się też okazać, że płacąc więcej dostaniemy niższej jakości towar. Droższe są też orbitreki znanych producentów. Duża część naszych klientów zna orbitreki z obiegowych opinii o niezawodnym “Niemieckim” lub nowoczesnym “Angielskim” sprzęcie. Pamiętajmy jednak, że najczęściej na ramie orbitreka widnieje napis “Made In China” i czasami poczytanie na temat orbitreka przed jego zakupem zaoszczędzi nam czasu i pieniędzy. Idąc dalej tym tropem zauważymy podobieństwa między orbitrekami np. identyczny wyświetlacz w urządzeniach różnych firm, dwa takie same orbitreki konkurencyjnych firm, różniące się wyłącznie kolorystyką lub wyświetlaczem.

W takiej sytuacji jakiej marki orbitrek kupić i ile za niego zapłacić?
Dobrej klasy orbitrek do użytku domowego to wydatek rzędu 1500zł - 3500zł.
Co do marki, to lepiej kierować się opiniami na temat konkretnego modelu i jego niezawodności niż sugerować się faktem, że marka jest bardziej lub mniej znana.
-C.B.

Zarejestruj się
Koszyk
...jest pusty

Kontakt


WYPOŻYCZALNIA

KONTAKT
Cezary Bogusławski
  533 481 581
cezary@orbisfera.pl

Marcin Skoczeń:    
887-681-030 
 

 
Polecamy
Nasze treningi

 

Bestsellery
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.